Panele ANTIX

Panele AntiX przeznaczone są do osłony ścian i sufitów w pomieszczeniach, w których pracują medyczne urządzenia diagnostyczne wytwarzające podczas pracy promieniowanie rentgenowskie.

Płyty ścienne

Wykonane z płyty wiórowej obustronnie melaminowanej z wprasowaną warstwą z blachy ołowianej standardowo w kolorze białym matowym, na zamówienie inne kolory. Grubość całkowita płyty 19 mm.

Ochronność: 0,5 / 1,0 / 1,5 / 2,0 / 2,5 / 3,0 mm.

Aluminiowe kształtowniki mocujące płytę do ściany zawierają ołów ekranujący złącza płyt. Wysoka kształtka przypodłogowa jest "owinięta" wokół płyty, tak aby uniknąć przedostawania się do niej kurzu i wilgoci.
Górna część płyty ( o ile ochrona nie dochodzi do sufitu ) zakończona jest kształtką zabezpieczającą przed kurzem. W pomieszczeniach o podwyższonej aseptyczności połączenia kształtowników i płyt oraz połączenie listwy przypodłogowej z wykładziną podłogową są uszczelniane.

Ekrany sufitowe

Tam gdzie nie ma możliwości położenia blachy ołowianej w podłodze pomieszczenia znajdującego się nad gabinetem rentgenowskim można zastosować sufitowe płyty AntiX , analogiczne do płyt ściennych. Płyty montowane są w kształtownikach przyściennych, które w zależności od konstrukcji stropu, mocowane są bezpośrednio do stropu na kołki rozporowe lub do obniżonej na wymaganą wysokość konstrukcji nośnej z ceowników stalowych. Rozstaw ceowników równy jest standardowej szerokości płyt AntiX i wynosi 50 cm.

Ochronność płyt sufitowych: 0,5 / 1,0 / 1,5 / 2,0 / 2,5 / 3,0 mm Pb.

BIURO HANDLOWE: ul. Kolejowa 71 / 05-092 Łomianki / tel. (22) 610-62-24 / (22) 870-65-26